Ogłoszenia na XIII  Niedzielę Zwykłą  -  28.06.2020

1 . W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca . Chorych odwiedzę w piątek przed południem . W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i nasza comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu .

____________________________________________________

2. Ze względów epidemiologicznych piesze pielgrzymki w tym roku będą miały bardziej charakter duchowy, niemniej 2 lipca – gdy tradycyjnie powinna wyruszyć Pielgrzymka Rolników – będzie w Otyniu Msza św. o 10.00 i możliwość przejścia 10 km . Natomiast 13 lipca – gdy powinniśmy wchodzić na Jasną Górę-  będzie tam Msza św. o 12.00

W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w Różankach w środę i w czwartek , natomiast piątkowa Msza św. będzie o 18.30.

W Wojcieszycach w piątek Mszy św. nie będzie . Za utrudnienia przepraszam .

________________________________________________

3. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”

_________________________________________________

4. Kościół w Różankach nadal jest otwarty codziennie od 9.00 do osobistej adoracji i modlitwy – także o ustanie epidemii .

_________________________________________________

5.Decyzją ks. Biskupa z dniem 1.08 mam podjąć obowiązki proboszcza w miejscowości Maszewo koło Krosna Odrzańskiego .  Dekret otrzymałem w miniony wtorek -  i od tego dnia Kuria została zasypana prośbami i petycjami o pozostawienie mnie w Różankach . Zostałem poproszony przez ks. Biskupa o zaapelowanie podczas niedzielnych Mszy św. o zaniechanie tych starań, bo każdego z nas obowiązuje ślub posłuszeństwa, a decyzje o przenosinach podejmuje ks. Biskup autonomicznie i w zgodzie z wizją funkcjonowania diecezji .

Wszystkim starającym się o pozostawienie mnie w Różankach – serdecznie dziękuję, jestem tym zaskoczony i wzruszony, niemniej przyjąłem wole ks. Biskupa w duchu posłuszeństwa i proszę o zrozumienie tej decyzji .