" Powtarzaj...:zostałem powołany; nie było lepszych?" (Z. Herbert)

Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Trójcy św.

27.05.2018

1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – to już najbliższy czwartek . W związku z tym dniem we wtorek po Mszy św. wieczornej – czyli o 18.30 w Różankach krótka próba dla dziewczynek sypiących kwiatki . (Rodziców prosimy o zebranie tychże kwiatów ? ) Rekwizyty do ołtarzy tworzonych na trasie procesji można pobrać z naszego „składziku” na zapleczu plebanii ? Dzieci  pierwszokomunijne zapraszam w strojach jako „przyboczną gwardię Jezusa” .

Msza św. w tym dniu w Różankach o 13.00  - a po niej procesja ul. Niepodległości i Ogrodową- gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.

Niosących sztandary, feretrony czy poduszki proszę o wcześniejsze przygotowanie tychże ?

Baldachimu raczej używać nie będziemy – deszcz planowany jest dopiero po południu ?

W pozostałych miejscowościach naszej parafii Msze św. wg następującego porządku :

Rybakowo – 8.00 (bez procesji)

Santoczno – 9.00 ( bez procesji)

Zdroisko -10.00 ( z procesją )

Wojcieszyce – 11.30 ( z procesją)

Nie ma Mszy św. o 7.00 w Różankach .

W Wojcieszycach Msza św. o 11.30 i po niej procesja ul.Wspólną w stronę Kłodawy

Pragnę zwrócić uwagę , że NAJBARDZIEJ ISTOTNĄ FORMĄ UCZCZENIA BOŻEGO CIAŁA , JEST ..JEGO PRZYJĘCIE W KOMUNII ŚW. Nie zapominajmy o tym !!

--------------------------------------------------------------------

2. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. To okazja zwłaszcza dla dzieci, które rozpoczęły odprawianie Pierwszych Piątków Miesiąca. Msza św. w Wojcieszycach o 16.30 , w Różankach o 18.00. Po Mszach procesja wokół Kościoła.

Przed południem dzieci ze szkoły świętują  Dzień Patrona Szkoły połączony z Dniem Dziecka . O 9.15 będzie dla nich spotkanie w kościele w Różankach , a po nim gry i zabawy w szkole .

Na piątek mocą posiadanych uprawnień udzielam parafianom i przebywającym na terenie parafii dyspensy od zachowania postu od pokarmów mięsnych.

--------------------------------------------------------------------

3. W sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty po Mszy św. wieczornej . (przed Mszą św. jest Ślub )

--------------------------------------------------------------------

3. Niedziela 3 czerwca – Pierwsza Niedziela Miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Rybakowie Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o 8.15