" Powtarzaj...:zostałem powołany; nie było lepszych?" (Z. Herbert)

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą  – 14.10.2018

1. Trwamy jako Kościół w październikowej modlitwie różańcowej. Dziękuję tym, którzy znajdują motywacje i czas na ten rodzaj modlitwy – czy to osobiście, czy to we wspólnocie .

W dni powszednie w Różankach modlimy się  na Różańcu od 17.45.        W niedziele odmawiamy „dziesiątkę” Różańca po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam zarówno dorosłych , jak i dzieci i młodzież .

------------------------------------------------------------------------------------

2. Dziś „ Dzień Papieski”, czyli okazja do wsparcia Dzieła Nowego Tysiąclecia – stypendystów  Jana Pawła II.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz tejże Fundacji .

Za tydzień po każdej Mszy św. „Caritas” będzie rozprowadzał „papieskie kremówki”, więc może za tydzień nie pieczmy ciasta do kawy w domach ?

____________________________________________________

4 . W piątek – w związku ze ślubem w Różankach nie ma Mszy św. w Wojcieszycach, natomiast będzie tam Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem Różańca – o godz. 20.00 . Serdecznie zapraszam na chwile tej osobliwej modlitwy serca .

_____________________________________________________

5. Okazja do spowiedzi w dni powszednie w Różankach od 17.30, w Wojcieszycach kwadrans przed Mszą św. w piątki, w pozostałych kościołach przed Mszą św. w niedzielę .

_____________________________________________________

6. Za tydzień w całej Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św., oraz przyjmujących Komunie św.

_____________________________________________________

7.  Do nabycia i do lektury prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” serdecznie zachęcam .