" Powtarzaj...:zostałem powołany; nie było lepszych?" (Z. Herbert)

Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę Zwykłą  17.06.2018

1. Jutro  w Rokitnie inauguracja Roku Rokitniańskiego w naszej diecezji. W Związku z ta uroczystością ks. Biskup prosi o odczytanie niniejszej informacji :

W związku z 350. rocznicą obecności obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej od 18 czerwca 2018 r. do 18 czerwca 2019 r. obchodzić będziemy w sanktuarium rokitniańskim Rok Jubileuszowy. Poniższa instrukcja zawiera najważniejsze informacje dotyczące inauguracji Roku Jubileuszowego, możliwości uzyskania odpustu związanego z Jubileuszem oraz planu nabożeństw w sanktuarium.

1. Inauguracja Roku Jubileuszowego — Rokitno, poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.

O godz. 17.00 Msza św. inauguracyjna w Bazylice Rokitniańskiej z błogosławieństwem papieskim pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Z papieskim błogosławieństwem złączona jest łaska odpustu zupełnego,  który — zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej — mogą uzyskać wierni uczestniczący w liturgii Mszy św. inauguracyjnej.

Także wierni, którzy nabożnie przyjmą błogosławieństwo papieskie, choć z uzasadnionej przyczyny nie będą fizycznie uczestniczyć w uroczystości, będą mogli otrzymać odpust zupełny, jeśli będą z pobożną intencją śledzili transmisję telewizyjną w czasie jej trwania.

Transmisja obywać się będzie na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski.

------------------------------------------------------------------------------------

2. W czwartek o 10.00 dzieci i nauczyciele  z naszej szkoły będą mieli możliwość podziękowania przed Najświętszym Sakramentem za kończący się rok szkolny i zawierzyć Bogu wakacje.

Rodziców proszę o zatroszczenie się o stan łaski uświęcającej dla dzieci.

3. Msza św. w najbliższą sobotę  ( 23.06)  w Różankach wyjątkowo godzinę później  - czyli o 19.00

--------------------------------------------------------------------

4. Zapisy na autobus do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki w dniu 12.07 - po każdej Mszy św. w zakrystii .             ----------------------------------------------------------------------

5. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. oraz miesięcznik dla młodzieży „Miłujcie się” .

---------------------------------------------------------------------------

6. Spotkanie dla osób , które zdecydowały się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w lipcu -  w najbliższy wtorek o

19.30 na plebani.