I KOMUNIA Św.

Zbliża się koniec roku szkolnego- a końca walki z wirusem ...niestety jeszcze nie widać ?Myślę, że mówienie w jakimś dużym procencie o realnym terminie dużej uroczystości, takiej gdzie nie bedzie ograniczeń co do ilości ludzi w kościele - to na dziś jak wróżenie z fusów . Dlatego nie wiem, czy planowany 13 września jako termin dla reszty dzieci, które nie skorzystają z indywidualnej formy przystąpienia do I Komunii na pewno będzie realny . Zobaczymy co czas pokaże . Cieszę się, że kolejne dzieci i rodzice nie chcieli dłużej czekać na to by Jezus zagościł w serduszkach nowych "obywateli Królestwa Jezusowego" - w miniony weekend dwóje dzieci miało swoje uroczystości, kolejne trzy już są zaplanowane na najbliższe tygodnie .
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za obecność na niedzielnych Mszach św. (niestety ..niektóre dzieci - choć jeszcze nie przystapiły do I Komunii- to już od kilkunastu tygodni nie pojawiły się w kościele ..A co dopiero będzie ..po uroczystosci ? ? Wobec niektórych sprawdza się niestety przewidywanie- że tak naprawdę to chodzi bardziej o "zaliczenie" i ..potem zero obecności w kościele, no bo po co ? ?Tylko po co w takim razie dzieci wysyłać do tego sakramentu ? Dla tradycji rodzinnych ? To trochę mało

www.youtube.com/watch

Nadal trwają indywidulane uroczystosci dla tych, którzy nien chcą czekać na odległe terminy wspólnych |I Komunii św. ?

„Możliwe jest przygotowanie i udzielanie dzieciom sakramentu pokuty i pojednania oraz              I Komunii  św.   w formie indywidualnej  lub   w  małych   grupach

– za zgodą proboszcza i na wyraźną prośbę rodziców oraz przy ich udziale. Przygotowanie i celebracje mogą odbywać się tylko w kościele z uwzględnieniem limitu osób i dystansu. W przygotowaniach możnaroztropnie wykorzystywać także komunikację on-line. Czas przygotowań i celebracji może rozciągnąć się nawet na okres wakacyjny.

Powrót do wspólnotowego sposobu przygotowania będzie dopiero możliwy po otwarciu szkół.”

Czyli …jakby ktoś pragnął Jezusa w sercu swojej pociechy- proszę o kontakt :tel . 603446360

Rodzicom i dzieciom, które zdecydowały się na przyjęcie I Komunii św. w tych warunkach epidemii - na takich skromnych warunkach - serdeczne wyrazy szacunku i dziękczynienia